Partner - Hej od Krakowa

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej o Grand Prix Edith Piaf

Celem festiwalu, organizowanego w Krakowie od roku 2009, jest prezentacja i popularyzacja szerokiej publiczności osiągnięć francuskiej piosenki XX i XXI wieku. Warto dodać, iż piosenka francuska od wielu lat jest zaliczana przez fachowców do elitarnej kultury i sztuki muzycznej Europy i świata.


Odwiedź stronę Naszego partnera: www.festiwalpiosenkifrancuskiej.pl


Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej o Grand Prix Edith Piaf - kim Jesteśmy ?


PL

W trakcie przesłuchań konkursowych profesjonalne jury, spośród wielu uczestników, wyłania laureatów Grand Prix Edith Piaf. Zwycięzca otrzymuje statuetkę Grand Prix, nagrodę pieniężną oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów. Organizowany przez nas Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej o Grand Prix Edith Piaf jest otwarty zarówno dla profesjonalnych wokalistów, jak i dla amatorów. W ramach festiwalu odbywają się konferencje, pokazy filmowe, koncerty towarzyszące, podczas których prezentowane są znane i lubiane utwory takich artystów, jak: Edith Piaf, Charles Aznavour, Jacques Brel, Dalida, Joe Dassin, Yves Montand, Charles Trenet, Celine Dione. Koncerty poświęcone są również młodym, współczesnym artystom, rozpoczynającym karierę na francuskiej scenie muzycznej. Wszystkich miłośników tej pięknej muzyki zapraszamy do udziału w festiwalu - wokalistów do zmagań konkursowych, a szeroką publiczność na przesłuchania konkursowe, imprezy towarzyszące oraz finałowy koncert laureatów. Wstęp na wszystkie imprezy, odbywające się w ramach festiwalu, jest wolny. Życzymy miłych wrażeń i przyjemnego odbioru.

Siedzimy, gadamy ...


Płyta Hej Od Krakowa powstała z myślą o mieście Kraków i jego mieszkańcach. Wesołe interpretacje muzyczne powodują odruchowo uśmiech na twarzy, a współczesne brzmienia zainteresują także młodzież. Mamy nadzieję, że "Hej od Krakowa" przypadnie do gustu nie tylko mieszkańcom Krakowa, ale i licznym turystom odwiedzającym nasze miasto Kraków!

Krakofonix / wydawca

Każda z piosenek na płycie została zaaranżowana w innym stylu, by pokazać jak inspiracje potrafią się łączyć i jak wiele z prostych i bardzo podobnych do siebie melodii można zrobić. Znajdziemy współczesne "rihannowe" brzmienia, klimaty latino, gospel, jazz, blues, pop, rock...

Nina Wertz / pomysłodawca

Zapraszamy do słuchania Krakowiaków!

Cały zespół

Partnerzy

Porządny Zastrzyk Muzyki