Partner - Hej od Krakowa

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej Kraków

Celem działalności jest rozwijanie przyjaźni pomiędzy narodem polskim i francuskim, oraz prowadzenie działalności sprzyjającej rozwojowi wszechstronnej współpracy ze wspólnotami frankofońskimi.


Odwiedź stronę Naszego partnera: www.tppf.krakow.pl


Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej Kraków - kim Jesteśmy ?


PL

Organizujemy spotkania kulturalne i oświatowe, promujemy język polski wśród frankofonów i język francuski w Polsce. Największą doroczną imprezą plenerową, są obchody narodowego święta Francji--14 lipca. Tradycyjne święta francuskie, takie jak Galette des Rois, Beaujolais Nouveau, Noel, organizujemy także w naszej siedzibie, w której możemy swobodnie przyjąć ponad 30 osób. Małopolski Oddział Towarzystwa zajmuje się na co dzień nauczaniem języka francuskiego w formach odpłatnej lub nieodpłatnej ( dla niektórych grup dzieci i młodzieży, organizacją koncertów, festiwali, innych wydarzeń kulturalnych związanych z Francją i kulturą frankofońską. Nawiązywaniem kontaktów pomiędzy organizacjami polskimi i frankofońskimi w celu wspólnych realizacji, a także organizowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży lokalnej w ramach regularnych akcji całorocznych i wakacyjnych.

Siedzimy, gadamy ...


Płyta Hej Od Krakowa powstała z myślą o mieście Kraków i jego mieszkańcach. Wesołe interpretacje muzyczne powodują odruchowo uśmiech na twarzy, a współczesne brzmienia zainteresują także młodzież. Mamy nadzieję, że "Hej od Krakowa" przypadnie do gustu nie tylko mieszkańcom Krakowa, ale i licznym turystom odwiedzającym nasze miasto Kraków!

Krakofonix / wydawca

Każda z piosenek na płycie została zaaranżowana w innym stylu, by pokazać jak inspiracje potrafią się łączyć i jak wiele z prostych i bardzo podobnych do siebie melodii można zrobić. Znajdziemy współczesne "rihannowe" brzmienia, klimaty latino, gospel, jazz, blues, pop, rock...

Nina Wertz / pomysłodawca

Zapraszamy do słuchania Krakowiaków!

Cały zespół

Partnerzy

Porządny Zastrzyk Muzyki