Kilka słów o piosenkach

Płyta Hej Od Krakowa powstała z myślą o mieście Kraków i jego mieszkańcach. Pomysłodawczyni płyty, wokalistka Nina Wertz wraz z aranżerem Jarosławem Olszewskim ukazują muzykę krakowską w nowym, niespotykanym dotąd wcieleniu, udowadniają, że krakowski folklor jest ciekawy i bardzo optymistyczny, a w odpowiedniej nowoczesnej oprawie potrafi być atrakcyjny nawet dla młodego pokolenia.

Dobrze nam znane utwory - "Płynie Wisła płynie", "Jak długo na Wawelu" czy też "Oj Krakowiak Ci ja" – nabierają innego, bardziej aktualnego znaczenia za sprawą oryginalnych, często z żartem aranżacji. Każda z piosenek na płycie została zaaranżowana w innym stylu, by pokazać jak inspiracje potrafią się łączyć i jak wiele można wykrzesać z naszych rodzimych jakże wesołych krakowiaków.

więcej

Posłuchaj piosenek

1

Płynie Wisła płynie


tekst piosenki

2

Leć głosie po rosie


tekst piosenki

3

Brama Floryjańska


tekst piosenki

4

Hej wa chłopcy Krakowiacy


tekst piosenki

5

Na Wawel, na Wawel


tekst piosenki

6

Jak długo na Wawelu


tekst piosenki

7

Hej od Krakowa jadę


tekst piosenki

8

Koło mego ogródeczka


tekst piosenki

9

Od Krakowa jadę

(piosenka w duecie z Jackiem Zielińskim z zespołu Skaldowie)


tekst piosenki

10

Oj Krakowiak ci ja


tekst piosenki

Siedzimy, gadamy ...


Płyta Hej Od Krakowa powstała z myślą o mieście Kraków i jego mieszkańcach. Wesołe interpretacje muzyczne powodują odruchowo uśmiech na twarzy, a współczesne brzmienia zainteresują także młodzież. Mamy nadzieję, że "Hej od Krakowa" przypadnie do gustu nie tylko mieszkańcom Krakowa, ale i licznym turystom odwiedzającym nasze miasto Kraków!

Krakofonix / wydawca

Każda z piosenek na płycie została zaaranżowana w innym stylu, by pokazać jak inspiracje potrafią się łączyć i jak wiele z prostych i bardzo podobnych do siebie melodii można zrobić. Znajdziemy współczesne "rihannowe" brzmienia, klimaty latino, gospel, jazz, blues, pop, rock...

Nina Wertz / pomysłodawca

Zapraszamy do słuchania Krakowiaków!

Cały zespół

współpraca

  • Partnerzy

    Porządny Zastrzyk Muzyki